Czerwone blizny po drobnych urazach skóry

Witam serdecznie Moje pytanie to co moze byc przyczyna ze nawet drobne otarcie naskorka (zaznaczam tylko na nogach ponizej kolan)) jak sie za zagoi to zostaja ciemno czerwone blizny jak po bardzo powaznych wypadkach.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po prostu melanocyty czyli komórki wytwarzające barwnik w skórze w tym miejscu skupiają się w ilościach przekraczających normę. Dzieje się to w wyniku wcześniejszego stany zapalnego i wytwarzania się nowego naskórka w miejscu zranienia.