Czerwone guzki pod pachą po radioterapii i raka krtani

Witam, Mój mąż jest 2 miesiące po radioterapii /35 naświetlań/ raka krtani. Podczas kąpieli zauważył, że pod pachą pojawiają się małe czerwone guzki. Czy to są przerzuty na więzy chłonne? Prócz tego walczę z nim by zaczął normalnie jeść a nie tylko papki. Już nie wiem co mam robić, bo zauważyłam, że język jego nie potrafi normalnie przesuwać jedzenia. Powinnam panować nad swoimi emocjami ale jego upór /wygodnictwo/ doprowadza mnie do bezradności. Za odpowiedź serdecznie dziękuję . Pozdrawiam

Opis zmian, jak to Pani określiła : pod pachą nie wskazuje na przerzuty do węzłów chłonnych a raczej na zmiany skórne, które pojawiają się przy obniżeniu odporności komórkowej ( na przykład po leczeniu onkologicznym). Jeżeli na śluzówkach jamy ustnej nie ma żadnych nalotów, aft, nadżerek, to prawdopodobnie uczucie suchości, które odczuwa Pani mąż przyczynia się do utrzymujących się problemów z połykaniem. Nie jest też wykluczona grzybica przełyku. Proponuję przyspieszyć wizytę kontrolną u lekarza prowadzącego leczenie.