Czerwone i swędzące krostki po odstawieniu maści

Po upływie 2 miesięcy od odstawienia tych maści (typu skin protect oraz clorotamin) przy ciepłej kąpieli i myciu skóry żelem wyskakują mi czerwone krosty w niektórych miejscach ciała i swędzą ale na drugi góra trzeci dzień znikają. mam pytanie czy moja skóra jest już podatna na alergie przez przedawkowanie tych maści co mam zrobić proszę o pomoc ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po długotrwałej kuracji wspomnianymi maściami oraz w wyniku wspominanej choroby z pewnością skóra jest osłabiona i bardziej podatna na alergię.