Czerwone krostki i plamki na napletku

Witam! Mam 24 lata, kochałem się z dziewczyną bez zabezpieczenia około roku aż do pory, gdy na moim napletku wyskoczyły czerwone krostki, plamki które piekły. Wstydziłem się iść do lekarza, więc zakupiłem maść clotrimazolum hasco. Używałem jej około 7 dni, krostki zeszły, ale napletek nadal mnie piecze. Jakby przy cewce moczowej był bardziej czerwieńszy. Co mam zrobić? Jak już mam iść do lekarza, to do jakiego? Proszę o pomoc!

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Magdalena Szymańska
65 poziom zaufania

Witam!

Objawy, które u Pana się pojawiły mogą wynikać z infekcji układu moczowo-płciowego o różnej etiologii (przyczynie). Najlepiej byłoby udać się do lekarza, który przeprowadzi pełny wywiad (dodatkowe objawy współistniejące, choroby przewlekłe, zażywane leki) oraz badanie fizykalne.
Dodatkowo - wcześniej powinien Pan wykonać badanie ogólne moczu (Optymalnie byłoby wykonanie posiewu z cewki moczowej, badanie dokładniejsze - ale droższe i z dłuższym oczekiwaniem na wynik) i z jego wynikiem zgłosić się do lekarza. Diagnostykę powinien przeprowadzić Panu dermatolog-wenerolog. Do tego specjalisty można się zgłaszać bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty