Czerwone krostki po depilacji na nogach

Witam. Po depilacji pojawiają mi się czerwone kropeczki na nogach, jednak na drugi dzień znikają. Pojawiają się ponownie, gdy narażam skórę na duże słonko. Co to może oznaczać? Czy to cos poważnego?

Witaj, krostki po tzw goleniu wychodzą na skutek podrażnienia skóry i kontaktu z bakteriami, które jednak w kontakcie z tlenem same gina wiec w kilkanaście godzin krostki równiez zanikają i jest to częste, zupelnie normalne zjawisko. Słonće również wywołuje takie podrażnienie stąd ponowne wystapienie krostek. Nie masz się czego obawiac- proponuję jednak często zmieniac maszynki a te używane trzymac w lodówce- w łazience jest ciepło i wilgotno a to świetne środowisko do namnażania się bakterii.
Po depilacji depilatorem lub woskiem czerwone krostki to natomiast podrażnienie równoznaczne z mała ranką- cebulka włosa musi rozerwać naskórek aby wydostać się na zewnątrz i sytuacja się powiela.
Nie ma się czym martwić. Gdyby jednak zmiany utrzymywały się kilka dni to przemywaj depilowaną skórę 2-3 razy dziennie preparatamy do dezynfekcji skóry np Octanisept- w aptekach bez recepty