Czerwone krosty na skórze po podrapaniu

Witam, mam problem, spróbuję go opisać. Na początku gdziekolwiek się podrapałem wyskakiwały bąble jak przy ukąszeniu komara i swędziało, po paru dniach wychodziły mi czerwone plamy na dłoniach i stopach (na stopach były jak guzki). Zacząłem brać Allertec, w trakcie brania Allerteca, jeżeli się gdzieś podrapałem pozostawały czerwone ślady (bąbli ani świądu nie było). Po odłożeniu Allerteca po jakiś 2 dniach problem powracał a bąble były większe i łączyły się. Byłem u dermatologa. Pani dermatolog stwierdziła, że jest to pokrzywka idiopatyczna i nie da się tego wyleczyć, przepisała mi również Loradyne. Zrobiłem sobie testy z krwi na alergię, wynik wszędzie jest 0 tylko przy numerze 29. Ind - Linia kontrolna wynik jest 5. Co to oznacza? (Wynik badania przeciwciał klasy IgE metoda Euroline). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! Z wykonanych testów alergicznych wynika, że nie jest Pan uczulony na żadną z testowanych substancji. W wykonywanych testach alergicznych oprócz alergenów stosuje się dodatkowo także dwie substancje kontrolne: histaminę - na która linia kontrolna powinna wyjść dodatnia oraz roztwór soli fizjologicznej (jako próba ujemna). Linia kontrolna w Pana badaniu to wynik reakcji na histaminę - jest to normalna, prawidłowa reakcja skóry, która umożliwia to prawidłowe odczytanie testu i świadczy o jego prawidłowym wykonaniu. Pozdrawiam