Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone krosty na skórze po podrapaniu

Witam, mam problem, spróbuję go opisać. Na początku gdziekolwiek się podrapałem wyskakiwały bąble jak przy ukąszeniu komara i swędziało, po paru dniach wychodziły mi czerwone plamy na dłoniach i stopach (na stopach były jak guzki). Zacząłem brać Allertec, w trakcie brania Allerteca, jeżeli się gdzieś podrapałem pozostawały czerwone ślady (bąbli ani świądu nie było). Po odłożeniu Allerteca po jakiś 2 dniach problem powracał a bąble były większe i łączyły się. Byłem u dermatologa. Pani dermatolog stwierdziła, że jest to pokrzywka idiopatyczna i nie da się tego wyleczyć, przepisała mi również Loradyne. Zrobiłem sobie testy z krwi na alergię, wynik wszędzie jest 0 tylko przy numerze 29. Ind - Linia kontrolna wynik jest 5. Co to oznacza? (Wynik badania przeciwciał klasy IgE metoda Euroline). Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Z wykonanych testów alergicznych wynika, że nie jest Pan uczulony na żadną z testowanych substancji. W wykonywanych testach alergicznych oprócz alergenów stosuje się dodatkowo także dwie substancje kontrolne: histaminę - na która linia kontrolna powinna wyjść dodatnia oraz roztwór soli fizjologicznej (jako próba ujemna). Linia kontrolna w Pana badaniu to wynik reakcji na histaminę - jest to normalna, prawidłowa reakcja skóry, która umożliwia to prawidłowe odczytanie testu i świadczy o jego prawidłowym wykonaniu. Pozdrawiam

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy