Czerwone oczy

Mam krótkowzroczność i od 2 tyg. noszę soczewki. Pierwszy tydzień leciał super, później przez jakieś 2 dni ucierała mnie soczewka i miałam czerwone lewe oko. Byłam u okulistki i okazało się, że to zarysowana soczewka. Zmieniłam, zupełnie jej już nie czuję, ale to oko mam nadal czerwone, a okulistka powiedziała, że ona tam nic złego nie widzi. Do tego lekko się przeziębiłam, tzn. mam katar dość mocny i nie wiem, czy mogę przy tym nosić soczewki. Proszę o szybką pomoc!

P.S. nie wiem czy to dobre forum?

KOBIETA ponad rok temu

Po pierwsze - przy jakichkolwiek odczuciach dyskomfortu przy noszeniu soczewek należy skontrolować ich stan: czy nie są brudne, zarysowane, uszkodzone w jakikolwiek inny sposób, pozwoli to na przyszłość uniknąć niepotrzebnych problemów. Należy też pamiętać o dokładnym myciu rąk przed każdą manipulacją soczewkami, zwłaszcza jak się ma katar i z łatwością można przenieść wirusy na rogówkę.

Jeśli doszło u Pani do zapalenia spojówek, dobrze jest nabyć krople ze środkiem przeciwzapalnym, które ułatwią cofnięcie się zapalenia. Proszę pod żadnym pozorem nie stosować kropli "na czerwone oczy" - są to krople, które obkurczają naczynia i rzeczywiście oko staje się blade, jednak nie usuwają problemu tylko go maskują. Jeśli w przeciągu kilku dni zapalenie nie ustąpi, konieczne będzie stosowanie antybiotykowych kropli lub maści, ale te są tylko na receptę.