Czerwone plamienia przy tabletkach hormonalnych i masturbacji

Mam 35 lat, od bardzo dawna często się masturbuje. Od 2 lub 3 lat biorę tabletki hormonalne Zoely i też się masturbuje i nic się nie działo. Ale od 5mięsięcy po każdej masturbacji pojawiają się czerwone plamienia. Co to oznacza, czy mam się już zacząć bać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z mechanicznym otwarciem czy podrażnieniem. Nie wykluczone są także wahania hormonalne.