Czerwone plamki na członku - co za infekcja?

Witam, od jakiegoś czasu pojawiają się mi na członku czerwone plamki - często swędzące. Próbowałem leczyć maściami na grzybicę, jednak nie przyniosły efektu. Dopiero D*** na łojotokowe zapalenie skóry pomógł mi, jednak ponownie wróciły. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Jeżeli pojawiają się czerwone plamki, które swędzą i z biegiem czasu pojawia się dodatkowo nalot i nieprzyjemny zapach możemy mówić o infekcji grzybiczej.

Najważniejsze jest aby przy takich infekcjach zostać zbadanym przez lekarza gdyż inaczej możemy stosować niewłaściwe leki a co gorsze możemy przeoczyć poważną infekcję która nieleczona może być groźna w skutkach.

Mimo iż po zastosowanej maści przeciwgrzybiczej dolegliwości nawróciły nie możemy wykluczyć iż nie mamy do czynienia z infekcją o takim charakterze. Może to oznaczać, że zastosowany lek nie jest wystarczająco skuteczny.
Uważam, że warto udać się do lekarza i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam!