Czerwone plamy na nogach

Jakiś czas temu pojawiły mi się czerwone plamy na nogach, dokładniej w okolicy łydek, takie niewielkie czerwone plamki. Pojawiły się, część czerwonych plam na nogach zbladła, tzn. najpierw zbrązowiały (jasny brązowy), a później zrobiły się praktycznie niewidoczne, ale jednocześnie pojawiły się nowe. Ostatnio zrobiło się ich więcej. Również małe czerwone plamy na nogach pojawiły się na udach. Z zewnątrz w dotyku skóra jest niezmieniona. Nie swędzi. Czerwone plamy na nogach wyglądają jak miejscowe przekrwienia. Jak bledną, to jakby od środka, kontur jest bardziej zaczerwieniony. Dodam, że mam nieznaczne "pajączki" na jednej z nóg na udzie oraz bardzo drobne w różnych miejscach nóg. Co mogą oznaczać takie czerwone plamy na nogach? Czy jest ryzyko, że to wczesna oznaka jakiejś choroby? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam!

Opisane zmiany na skórze powinien obejrzeć lekarz. Na początek warto udać się do lekarza rodzinnego i później ewentualnie do dermatologa (nie trzeba skierowania). Zmiany mogą być spowodowane różnymi czynnikami np. infekcją bakteryjną lub uczuleniem (np. na nowo stosowane środki piorące lub nowy płyn do płukania tkanin lub pokarm).

Pozdrawiam!

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl