Czerwone plamki na wargach sromowych a kiła

Dzień Dobry, pisałam już do państwa wszcześniej odnoścnie małej zmiany na wargach sromowych wiekszych, były to dokładnie małe czerowne punkciki z otoczką czerowną, zlewajace sie później na siebie, są wypukłe czerowo-różowe, na dotyk przypominaja pryszcz, nie jestem w stanie powiedzieć czy ok1,5 tygodnia wcześniej nie wycisnełam z tego trochę ropy. Są czerwone, po "pocieraniu" jest bardziej czerone jakby później tworzy sie plamka krwista.Robiłam badanie VDRL,USR sa ujemne. czy to może być kiła?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie są to zmiany charakterystyczne dla kiły. Proponuję konsultację z dermatologiem. Możliwe iż konieczne będzie zastosowanie maści z miejscowo działającym antybiotykiem.