Czerwone plamy na skroniach u 5-miesięcznego dziecka

Mój 5-miesięczny synek po zjedzeniu gotowanego jabłuszka dostaje czerwonych plam na skroniach i te plamy wędrują w górę głowy. Czy to uczulenie na jabłko?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli podobne objawy pojawiają się zawsze po takim jedzeniu oznacza to iż nie należy podawać dziecku jabłek. Warto jednak zaznaczyć iż możliwa jest reakcja uczuleniowa na środki stosowane do oprysku owoców.