Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwone plamy z krwią na pupie dziecka

Witam pisze w imieniu mojego brata. Ma dziecko 2.5 roku wczoraj wieczorem pojawiła się u niej wysypka w okolicy tyłka i ud ma takie czerwone plamy i krew z nich leci(niektóre ma mniejsze plamy niektóre są większe) i ma napuchnięte te miejsce. Co to jest za choroba?
ponad rok temu

Objawy opryszczki

Opryszczka może atakować różne części ciała, ale najbardziej widoczna jest w kącikach ust. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak szybko rozpoznać tę dolegliwość.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Być może powodem pojawienia się opisywanych zmian jest odparzenie i pieluszkowe zapalenie skóry. To dość częsta przypadłość u dzieci. Nie można także wykluczyć infekcji bakteryjnej. Warto aby udać się z maluchem do pediatry by ten mógł bezpośrednio ocenić zmiany i dopiero wtedy zaproponować leczenie. Doraźnie należy utrzymywać zapalnie zmienione miejsca w odpowiedniej higienie i suchości. Być może jest to wynik reakcji alergicznej na jakiś nowy składnik pokarmowy.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
to może być:
1. pokrzywka naczyniowa
2. zakażenie bakteryjne
3. pieluszkowe zapalenie skóry
4. łojotokowe zapalenie skóry
Należy skonsultować zmiany u dermatologa dziecięcego.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy