Czerwone ślady po trądziku

Chodzę do dermatologa od dłuższego czasu, miałam już zapisane sporo lekarstw/maści na trądzik, ale pomimo wszelkich starań nie znika. Pryszcze co prawda schodzą, ale zostaje po nich taki czerwony ślad. Mam tego mnóstwo...wygląda okropnie. Aktualnie stosuję Davercin miejscowo wieczorem, i Benzacne także miejscowo rano, efektów żadnych. Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli występuje problem z trudno gojącym się trądzikiem z pewnością dochodzi do nadkażenia bakteryjnego zmian. W takiej sytuacji nawet po wygojeniu mogą pozostawać drobne ślady. Dodatkowo problemem może okazać się nadmierna tendencja do bliznowacenia. Być może warto zmienić stosowany preparat. Proszę także pamiętać iż pod żadnym pozorem nie można wyciskać powstałych pryszczy.