Czerwone swędzące plamy w okolicy krocza, na nogach i nadgarstkach

Mam problem... w okolicach krocza na nogach i nadgarstkach występują mi czerwone swędzące plamy (mniejsze czerwone, większe białe z czerwoną obwódką, plus małe krostki na stopach), najgorzej jest z kroczem, ciągnie się to już chyba jakiś czas, ale dopiero nie dawno zaczęło dokuczać na tyle, że mogłem się zorientować, że rzeczywiście coś jest nie tak... Dodam, że lekarz stwierdził grzybicę, ale po lekach nic się nie zmienia, a plam niestety przybywa... Będę wdzięczny za każdą pomoc
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Znamiona barwnikowe

Większość z nas ma charakterystyczne znamiona barwnikowe na ciele - jedni kilka, inni kilkaset. Są one niegroźne, chociaż może się zdarzyć, że rozwinie się z nich nowotwór.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Niestety, bez badania lekarskiego nie jest możliwe postawienie jednoznacznej diagnozy i ustalenie właściwego postępowania terapeutycznego. W diagnostyce opisywanych objawów należy uwzględnić rumień naczynioruchowy, pokrzywkę oraz zmiany łuszczycowe. Dodam jeszcze iż efekt leczenia p/grzybiczego nie jest natychmiastowy. Czas leczenia grzybicy jest oczywiście zależny od wielkości zmian skórnych jednak zazwyczaj jednak nie krótszy niż 2-4 tygodni.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
z opisu wynika, że jest to wyprysk alergiczny rozsiany lub zakażenie grzybicze. Jeśli leki na grzybicę nie pomagają należy zastosować ich doustną formę.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy