Czerwone swędzące plamy w okolicy krocza, na nogach i nadgarstkach

Mam problem... w okolicach krocza na nogach i nadgarstkach występują mi czerwone swędzące plamy (mniejsze czerwone, większe białe z czerwoną obwódką, plus małe krostki na stopach), najgorzej jest z kroczem, ciągnie się to już chyba jakiś czas, ale dopiero nie dawno zaczęło dokuczać na tyle, że mogłem się zorientować, że rzeczywiście coś jest nie tak... Dodam, że lekarz stwierdził grzybicę, ale po lekach nic się nie zmienia, a plam niestety przybywa... Będę wdzięczny za każdą pomoc
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety, bez badania lekarskiego nie jest możliwe postawienie jednoznacznej diagnozy i ustalenie właściwego postępowania terapeutycznego. W diagnostyce opisywanych objawów należy uwzględnić rumień naczynioruchowy, pokrzywkę oraz zmiany łuszczycowe. Dodam jeszcze iż efekt leczenia p/grzybiczego nie jest natychmiastowy. Czas leczenia grzybicy jest oczywiście zależny od wielkości zmian skórnych jednak zazwyczaj jednak nie krótszy niż 2-4 tygodni.