Czerwony rumień na twarzy podczas stresu i wysiłku fizycznego

witam tu karol Mam taki nietypowy problem gdyz czerwiezy nie sie na twarzy podczas stresujacych sytuacji, rozmow z znajomymi ,a takze podczas wysilku fizycznego, gdy jest goraco na zewnatrz i gdy wipje troche alkocholu. Wtedy czuje nagle goraco ,robie sie czerwony na twarzy , serce bije mi szybciej , podnosi mi sie cisnienie i robi mi sie sucho w ustach i gardle i cieszko mi oddychac. co mam zrobic ? gdzie sie zglosic? i jakie leki brac? czekam na odpowiedz pozdrawiam

Witam! To dość częsty problem u młodych ludzi. Pod wpływem emocji dochodzi do przyspieszonej czynności serca i poszerzenia naczyń, a co za tym idzie do zaczerwienienia twarzy i innych objawów, które Pan opisuje. Jest to związane z aktywnością autonomicznego układu nerwowego i nie możemy nad tym panować. Większość osób "wyrasta" z tego po pewnym czasie, ale rozumiem, że póki co sytuacja jest dla Pana bardzo stresująca, co jeszcze bardziej pogarsza objawy. Najlepiej spróbować "trenować" samego siebie i zacząć ignorować objawy, które mogą się pojawić w stresujących sytuacjach, nie myśleć o tym, że "zaraz zrobię się czerwony", "zaraz zaschnie mi w gardle", itd. Wiem, że nie jest to łatwe, ale z czasem przynosi dobre efekty. Proszę też wytłumaczyć sobie, że to normalne, że podczas wysiłku, czy kiedy jest gorąca, robimy się czerwoni i nikt nie patrzy na nas jak na dziwaka. Radzę zacząć trening od jutra, trzymam kciuki za wytrzymałość, pozdrawiam.