Część płuca jaśniejsza, poszerzone i zagęszczone wnęki i przepona nico wyżej ustawiona
Mam pytanie zrobiłem RTG płuc i wyszło na zdjęciu 1/4 prawego puca jest jaśniejsza i "Poszerzone zagęszczone wnęki - tylko naczyniowe? przepona nieco wyżej ustawiona." Co to oznacza? Mam 34 lata

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Badanie rtg klatki piersiowej prawdopodobnie może wskazywać na zmiany pozapalne. Poszerzone wnęki naczyniowe to są miejsca w płucach, gdzie naczynia doprowadzają i odprowadzają krew z/ do płuc. Ich obecny stan może wynikać ze wzmożonego ciśnienia.