Częściowe uszkodzenie ACL a rezonans magnetyczny

Witam czy resonans daje 100% pewność.Tydzien temu miałam MR kolana i wykazało częściowe uszkodzenie ACL. Czy może się mylic i okaze sie ze sa calkiem zerwane? A jasli nie czy od czasu MR mogłam je zerwać całkowicie chodząc i nie być tego swiadoma? ?

Mikołaj Cyganok

MR jest bardzo dokładnym badaniem obrazowym. Prawidłowo wykonany Rezonans Magnetyczny w połączeniu z rzetelnym opisem, ogranicza możliwość pomyłki do minimum. Jeżeli podejrzewa Pani dalszy postęp uszkodzenia ACL, należy niezwłocznie udać się do ortopedy.