Częsta gorączka i kaszel u 2-latka a przyjmowanie antybiotyków

Witam Moj synek ma 2 latka od jakiegoś czasu ma co 2-3 tygodnie gorączke do 40 st. niemoge mu zbić jej ani paracetamolem ani ibuf. przytym towarzyszy mu kaszel taki siedzący w samym gardle.za kazdym razem chodze do lekarza ale on stwierdza ze ma zapalenie albo wirusia w gardle i za każdym razem dostaje antybiotyk to niejest narmalne zebym co 2-3 tygodnie dostawala dla dzieka antybiotyk jakie badania powinnam zrobic dziecku zebym dowiedziala sie co mu jest.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyczyną takich objawów może być przerośnięty trzeci migdał lub zaburzenia oczyszczania się zatok. Proponowałbym konsultację z otolaryngologiem.