Częsta masturbacja - brak orgazmu

Witam, mam 21 lat i od mniej więcej 6 lat pewien problem. Kiedy byłem nastolatkiem czasem się masturbowałem, ale chciałem koniecznie przestać, ponieważ masturbację postrzegałem jako coś złego. Pewnego razu gdy się masturbowałem i zbliżał się już powoli wytrysk przegiąłem członka. Od tamtej pory masturbowałem się już rzadziej, np. raz na dwa miesięce, jednak już nigdy więcej nie miałem orgazmu, nie czułem „wędrówki'' nasienia, w zasadzie nic nie czułem po wytrysku, a sam płyn wydzielany podczas wytrysku stał się mniej gęsty i o innym zapachu. Dodam, że jeśli dobrze pamiętam jeszcze przed wymienionym przeze mnie zdarzeniem przestałem czuć obecność moczu w pęcherzu, mam wrażenie, że mocz zamiast gromadzić się w pęcherzu moczowym zatrzymuje w cewce moczowej; możliwe jednak, że stało się to zaraz po tym zdarzeniu, nie pamiętam dokładnie. Poza tym od tego zdarzenia bez przerwy mam spocone dłonie, szybciej się męczę. Robiłem badania krwi i moczu, i wszystko było w porządku, nigdy nie miałem dziewczyny. Chciałbym wiedzieć co może być przyczyną wymienionych przeze mnie problemów, czy mogą one być ze sobą powiązane i czy istnieje możliwość ich wyleczenia?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Myślę, że najlepiej w takiej sytuacji jest udać się na wizytę do urologa.

Możemy mieć podejrzenie, iż w trakcie próby powstrzymania wytrysku mogło dojść do uszkodzenia.
Ważne jest, by urolog przeprowadził odpowiednie badania oceniając czy funkcjonowanie jest prawidłowe.
Jeżeli urolog nie stwierdzi żadnych zmian, warto wtedy pomyśleć o zaburzeniach neurologicznych lub o podłożu emocjonalnym.

Często bardzo pomocne w problemach z erekcją lub zaburzeniach w osiąganiu orgazmu są wizyty u seksuologa.

Pozdrawiam!