Częsta masturbacja w młodości a jakość nasienia

mam takie pytanko :) jestem mężczyzną i mam 20 lat :) od jakiegoś 16 roku życia zacząłem się często masturbować parę razy dziennie z wytryskiem spermy, teraz ograniczam i masturbuję się bardzo rzadko ale mam zamiar z tym skończyć bo mam dziewczynę :) i mam pytanie czy moje częste masturbację za młodu wpływa teraz na moją męskość i na jakoś nasienia ? bardzo się martwię bo nie chce mieć problemów z nasieniem i wzwodem :) Dziękuje za odpowiedz :)
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry!

Masturbacja nie ma negatywnego wpływu na jakość nasienia i płodność. Nie mniej jednak taki wpływ może mieć wiele innych czynników - genetyczne, ogólny stan zdrowia, styl życia, używki, dieta itp. Współcześnie wielu mężczyzn ma problemy z płodnością, nie można więc całkowicie wykluczyć takiej ewentualności. Nie wynika ona jednak z masturbacji. Podobnie z kwestią erekcji. Wielu młodych mężczyzn u początków życia seksualnego może doświadczać sporadycznych problemów np. z utrzymywaniem erekcji czy zbyt wczesnym wytryskiem. To naturalne. Zazwyczaj wiąże się z ze stresem, obawami, brakiem doświadczenia erotycznego, nadmiernymi oczekiwaniami wobec siebie i seksu itp. Warto nastawić się na rozpoczęcie współżycia pozytywnie i bez lęku, zakładając jednak, że drobne niepowodzenia mogą zdarzyć się każdemu.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty