Częsta złość u 34-latka a dzieciństwo

Witam mam pytanie do psychologa.moj problem tkwi w tym ze bardzo czesto sie denerwuje,tak jakbym mial problem ze soba.czepiam sie innych,moja zona twierdzi ze nie umiem sluchac innych. A patrze tylko na siebie,i odwracam tematy kota ogonem.niewiem w czym mam problem irytuje sie,czasem jestem przewrazliwiony.czy to jest winna na podlozu z dziecinstwa i wychowania??jak moge sobie pomoc??

Trzeba zastanowić się czy faktycznie są powody do zdenerwowania. Bycie w związku polega na ciągłych kompromisach. To, że pan jest rozdrażniony może być powodem przemęczenia, przepracowania. Jeżeli jednak jest inaczej należałoby skorzystać z pomocy psychologicznej lub psychoterapeutycznej. Może potrzebny jest trening radzenia sobie z trudnymi emocjami lub ze stresem. Jeżeli są jakieś sprawy z dzieciństwa, z którymi sobie pan nie radzi także należałoby przepracować je z psychologiem.

Zachęcam do przyjrzenia się sobie w psychoterapii i uzyskaniu dzięki temu wsparcia do lepszego radzenia sobie ze stresem.

Warto też wprowadzić randki z żoną , raz na tydzień. Do tego czas na specjalną rozmowę tylko o związku, gdy nikt nie przeszkadza i mają Państwo czas dla siebie. Też raz w tygodniu lub choćby raz na 2 tygodnie. Może to wyglądać np. tak, że żona mówi : "Kiedy Ty...... wtedy ja czuję/myślę..... proszę Cię, abyś....." Wtedy Pan może się odnieść do tego, powtarzając jej słowa i dopytując, czy dobrze Pan zrozumiał o co jej chodziło.
Krok następny - zmiana ról....
Życzę Państwu siły i wytrwałości w budowaniu zdrowej intymności i granic.

Pozdrawiam