Częste bóle głowy powodujące mdłości

witam mam częste bóle głowy aż mnie mdli tabletki przeciwbólowe mało mi radzą ,znajomi mówią że to migrena lub na tle nerwowym bo nerwice też mam wiem że powinnam udać się do neurologa boję się rezonansu mag. czasami bóle mam nie do zniesienia jeszcze biorę vanatax bo mam czasami wysokie ciśnienie czasami mnie boli tył głowy dzisiaj na lukach brwiowych a czasami cała czaszka to czasami jest okropne wydaje mi się że tracę przytomność

W Pani przypadku wskazana jest wizyta w Poradni Neurologicznej - w średnim wieku początek migrenowych bólów głowy zdarza się rzadziej niż u młodych dorosłych, poza tym warto byłoby poddać się najpierw badaniu neurologicznemu, zebrać dokładnie wywiad dotyczący symptomatologii i charakteru opisywanych bólów, jak również w miarę potrzeby wykonać badanie neuroobrazowe, a dopiero potem wysuwać wiążące rozpoznania.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, pora występowania, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guż mózgu tętniak.

Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.
Nie ma migreny na tle nerwowym, napad migreny może być prowokowany przez emocje np stres.