Częste chorowanie u 18-latki

Witam, mam 18 lat. Od jakiś 2 lat ciągle jestem chora. Zapalenie gardła, angina, zapalenie ucha itp. Mam strasznie obniżoną odporność i ciągle jestem na antybiotykach. Łykałam witaminy, przyjmowałam szczepionkę w tabletkach (2 miesiące). Wyniki mam w normie, tylko jakiś czas temu CRP miałam dużo podwyższone, lekarz powiedział że to normalne (mimo że nie było w normie). Od tych 2 lat mam ciągle powiększone migdałki i węzły chłonne (na szyi wyczuwalne guzki). Co mam zrobić?Co tydzień jestem chora.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przypadku permanentnego stanu chorobowego/zapalnego CRP będzie podwyższony. Jeżeli wspomniane objawy utrzymują się już dość długo ( a z pewnością 2 lata to długo) warto rozpocząć diagnostykę w/w objawów. Pisze Pani, że badania są w normie - tylko o jakich badaniach mowa. Wskazana jest diagnostyka w kierunku zaburzeń odporności.