Częste grzybice pochwy

Witam. Od 1,5 roku mam problem z nawracającą grzybicą. W zeszłym roku pojawiała się regularnie co trzy miesiące. W tym roku jak zaczęła się w styczniu to skończyła dopiero w maju a teraz znowu mam nawrót. Stosowałam już różne środki i nic nie pomaga a jeśli pomoże to tylko na chwilę.Leczyłam się razem z mężem zarówno doustnie jak i dopochwowo (kremy też stosujemy). Stosowałam takie leki jak: orungal, flucofast, gynazol, gynoflor, flumycon, fluconazole, macmiror 500, triderm, pimafucin, pimafucort. Z tych wszystkich leków jedynie te dwa ostatnie przynoszą ulgę ale nie rozwiązują problemu, ponieważ choroba wraca. Leki doustne wogóle nie działają. Nie zażywam leków hormonalnych, biorę prysznic a nie kąpiel, noszę bawełnianą bieliznę. Proszę pomóżcie mi bo jestem załamana.
ponad rok temu

Powodem nawracających grzybic mogą być różne zaburzenia ogólnoustrojowe, np. :
- cukrzyca,
- niewydolność nerek,
- nadczynność tarczycy,
- niewydolność przytarczyc,
- niedobór żelaza lub witaminy B,
- gruźlica
- zaburzenia odporności w przebiegu nowotworów, zakażenia HIV
Radziłabym udanie się do lekarza rodzinnego i wykonanie podstawowych badań : badanie poziomu cukru we krwi, morfologii krwii, badania ogólnego moczu, itp. lub nawet wykonanie ich na własny koszt (podstawowe badania nie są drogie).