Częste infekcje górnych dróg oddechowych a poziom witamin w organizmie

Ze względu na częste infekcje górnych dróg oddechowych zrobiłam badanie na zawartość witaminy D3 w organizmie.Wynik badania -witamina25(OH)D Total 22 ng/ml czyli poziom niewystarczający.Ile jednostek witaminy D3 mam przyjmować i przez jaki okres czasu?Jaka witamina jest najlepsza ?.

Małgorzata Panek

Na rynku są dostępne różne preparaty. Nieistotna jest nazwa, ale zawartość witaminy D3. Powinna wynosić ona między 800-2000jm. Suplementacja zalecana jest od października do kwietnia, a przy niedostatecznej ekspozycji na słońce przez cały rok. Część preparatów dostępna jest na receptę. Radziłabym udać się z wynikami badań do lekarza rodzinnego, a on doradzi Pani odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam