Częste infekcje i bóle gardła

Witam, co zrobić gdy mój organizm jest wyjątkowo podatny na infekcje (górne drogi oddechowe). Przykładowo wracam z treningu, nie jest wyjątkowo zimno, ale wiatr potęguje chłód. W domu czuję prawa strona gardła jest lekko spuchnięta (gulka), pojawia się też takie dziwne uczucie w klatce piersiowej oraz produkująca się wydzielina. Jak temu przeciwdziałać? Czuję więc podczas drogi jak mój organizm się wychładza i od razu objawia się to w gardle i płucach.

Proszę unikać picia ciemnej herbaty, dbać o odpowiednie nawilżenie gardła, można stosować probiotyk.
Dodatkowo warto najzwyczajniej pilnować aby szyja nie była odkryta i starać się oddychać wyłącznie przez nos (ogrzanie, nawilżenie, oczyszczenie powietrza).

Czuje Pan wychłodzenie - warto przed wyjściem z treningu wytrzeć się do sucha i wtedy ubrać na spokojnie, np. w bieliznę termoaktywną. Chwilkę ochłonąć i przede wszystkim nie przetrenowywać się, bo to obniża odporność.
Warto też spojrzeć na sposób żywienia - może to niedobory żywieniowe (witamin) tak drastycznie obniżają Pana odporność? Witamina D, C to pierwsze na co warto zwrócić uwagę.