Częste krwotoki z nosa u 24-latka

witam moj chlopak ma 24 lata i praacuje fizycznie ok 10 godz dziennie jednak pomimo tego ze mial urlop taciezynski bo mamy dziecko od 3 miesiecy ma dosyc czeste krwotoki z nosa co mnie bardzo niepokoi. bardzo prosze o pomoc bo moj chlopak nie ma zbytnio czasu umowic na wizyte do lekarze bo konczy w godzinach kiedy przychodnia jest juz zamknieta a ja niepokoje sie ze moga to byc objawy BIALACZKI :(. BLAGAM O POMOC

Mikołaj Cyganok

Witam! Można doszukać się wielu możliwych przyczyn dolegliwości Pani chłopaka. Przede wszystkim należało by zacząć od pomiaru ciśnienia tętniczego podczas krwotoku z nosa oraz w czasie, gdy wszystko jest w porządku. Warto również wykonać podstawowe badania krwi + ewentualnie układ krzepnięcia. Istotna jest również obecność lub brak dolegliwości towarzyszących krwawieniu z nosa: np. bóle głowy, nudności, a także okoliczności krwawienia z nosa: czy pojawia się w trakcie wysiłku, czy też w trakcie spoczynku? Kolejnym krokiem powinno być wykluczenie problemów ze splotem Kiesselbacha, a do tego będzie trzeba udać się do Laryngologa, do którego jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego. Sugeruję więc nie wpadać w panikę, ale niezwłocznie udać się do lekarza rodzinnego, który odpowiednio pokieruje ścieżką diagnostyczno-terapeutyczną.