Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częste napady gniewu, złości i agresji

Witam. Mam 21 lat od pol roku mieszkam z chlopakiem. Moj problem polga na tym ze miewam czeste napady gniewu zlosci i agresji. Czesto zartujac z chlapakiem w pewnym momencir trace kontrole i zart zamieniam w zlosc i zaczynam go wyzywac, przeklinac a czas3m nawet bic. Jestem wredna. Nie miewam tego codziennie ale jak juz zaczne m8ec zlosc w sobie nie panuje nad soba. A gdy przechodzi mam pozniej czesto glupiee mysli, placze kiedys chcialam sobie cos zrobic. Nie wiem co robic.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.

0

Witam serdecznie,

Pisze Pani o dużej chwiejności emocjonalnej, trudnościach w kontrolowaniu złości, chęci zrobienia sobie krzywdy, wysokim poziomie myśli krytycznych w stosunku do siebie. To są problemy, które warto rozwiązywać na terapii. Warto rozważyć terapię schematów lub poznawczo-behawioralną.
Warto też zajrzeć tutaj: być może tutaj zrozumie Pani lepiej źródło swoich problemów:
https://portal.abczdrowie.pl/borderline
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy