Częste oddawanie moczu, brak miesiączki - czy to ciąża?

Proszę o pomoc, uprawiałam seks miesiąc temu 3 dni przed miesiączką, która po tym czasie dostałam, minął miesiąc i już nie było żadnych stosunków, a miesiączki nie mam ponad tydzień. Bardzo często chodzę do toalety i czasem czuję takie bóle brzucha i skurcze jak przed miesiączką, której i tak nie ma, martwi mnie te sikanie.

Proszę o pomoc, ostatnia miesiączka była obfita, z góry dziękuję!

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Szansa na to, że jest Pani w ciąży jest bardzo mała. Po pierwsze stosunek w dni przed miesiączką, jest odbywa się w większości przypadków w dni niepłodne. Kolejna sprawa to ta, że wystąpiła miesiączka taka jak zwykle - jak wiadomo jest to złuszczenie się nabłonka błony śluzowej macicy, co za tym idzie zarodek nie miałby się w czym zaimplantować.
Objawy, które teraz Pani prezentuje pasują do infekcji układu moczowego. Częste parcie na mocz, ból podbrzusza, uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu - są to objawy dyzuryczne charakterystyczne dla zakażenia układu moczowego.
Spóźnienie miesiączki może być wywołane m.in. przez infekcje i stres.

Proponuję zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania, wykonania badania ogólnego moczu i ewentualnie posiewu, a przede wszystkim wdrożenia odpowiedniego leczenia antybiotykowego. Miesiączka zapewne niedługo wystąpi. Jeśli nie lub jeśli Pani będzie nadal niepewna, proponuję wykonać test ciążowy płytkowy z moczu dostępny w każdej aptece - jeśli byłaby Pani w ciąży test powinien wyjść dodatni.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.