Częste oddawanie moczu i krwiomocz a ryzyko raka prostaty

Mój partner ma 43 lata.Od pewnego czasu miał problem z częstszymi wizytami w toalecie.Potem było dobrze,bez problemów.Po jakimś czasie znów się zaczęło i zauważył czerwonawe zabarwienie w moczu.Jest po biopsji,czeka na wyniki.Nie chce o tym rozmawiać a ja umieram ze strachu o jego zdrowie.Ponoć ma podejrzenie raka prostaty.Jakie jest tego prawdopodobieństwo w tym wieku?Dodam,że prowadzi aktywny tryb życia,szczupła budowa ciała,nie pije alkoholu.Nikt w rodzinie nie chorował na raka prostaty.

Lek. Artur Jeliński Urolog

Krwawienie nie jest glowna cech raka stercza czesciej pojawia sie przy guzach pecherza, Po biopscji moze sie zdarzyci krwiomocz al nagoj szybko ustepuje,.Proponuje udac sie do tego urologa ktory zlecil a wczesniej badal pacient W razie watpliowsci moze, pani zadzwonic do mnie pracuje w Gdyni .Moj telefon znajdzie pani w interneci wystaczy wystukac moje nazwiskio .