Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częste oddawanie moczu i nagłe parcie a badanie urodynamiczne

Witam serdecznie mam dwa pytanka związane z częstym oddawaniem moczu i z dość naglącym parciem (choć nie zawsze) 1.Czy jeśli miałbym osłabione mięśnie zwieraczy to pęcherz automatycznie utrzymywałby mniej moczu ??? Zaobserwowałem że w nocy nigdy nie muszę wstawać siku, a jak wstanę to niekiedy odczuwam mocną potrzebę. 2. Czy w urodynamice wyjdzie np. jezeli mam osłabione jakies miesnie zwieraczy ? Bo w internecie czytałem że wyjdzie jeśli będą uszkodzone, a jeśli osłabione to też ? Dziękuje !
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

Witaj
po wykluczeniu zakażenia układu moczowego możesz wykona badanie urodynamiczne które wykaże rodzaj zabużeń w unerwieniu pęcherza
pozdrawiam

0

Witam
odp. 1. Rzeczywiście, w przypadku osłabienia mięśni zwieraczy cewki zaburzone będzie "trzymanie" moczu, czyli tzw. kontynencja - pęcherz nie będzie go trzymał ponad pewną pojemność.
odp. 2. Badanie urodynamizne jest w stanie to zidentyfikować i zmierzyć.
Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy