Częste oddawanie moczu i parcie na pęcherz

Dzień dobry. Nurtują mnie następujące aspekty częstego oddawania moczu z dość silnym parciem. Czy mała ilość moczu którą może utrzymać pęcherz może być związana z osłabieniem jakichś zwieraczy ? I czy to osłabienie zwieraczy wyjdzie w badaniu urodynamicznym Bo czytałem, że uszkodzenie zwieraczy wychodzi a co z osłabieniem. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, rzeczywiście, w przypadku osłabienia mięśni zwieraczy cewki, zaburzone będzie "trzymanie" moczu, czyli tzw. kontynencja - pęcherz nie będzie go trzymał ponad pewną pojemność.
Badanie urodynamiczne jest w stanie zidentyfikować tę niedoczynność, a nawet ją zmierzyć.
Pozdrawiam RH

0
Lek. Daniel Lewczak Urolog
60 poziom zaufania

Witam
Objawy, dolegliwości które Pan podaje wymagają szczegółowej diagnostyki a końcu której może rzeczywiście być potrzebne badanie urodynamiczne.
Proszę zgłosić się do urologa
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty