Częste picie alkoholu a ryzyko zachorowania na alkoholizm

Witam, zastanawiam sie, czy nie stałem się akoholikiem. od poczatku szkoly sredniej panowal trend picia alkoholu i często: "picia na umór" . przez caly okres studiów wydawało mi się to za normalne. kiedy je skonczyłem, po 7 miesiecznej pracy w korporacji z której zostałem ostatecznie zwolniony przez "najlepszego przyjaciela", straciłem ambicje i trochę się zapuściłem. zauważyłem, że piję piwa co 2-3 dni, zazwyczaj do filmu w ilości do 3. Dzisiaj pierwszy raz zauważyłem symptom głodu...

Dzień dobry.

Jeżeli zauważa Pan u siebie objawy odstawienia od alkoholu, można przypuszczać, że rzeczywiście jest Pan zagrożony alkoholizmem.
Sugerowałbym kontakt z ośrodkiem zajmującym się ww. problemem.

Pozdrawiam.

Wydaje mi się, że zauważa Pan pewien schemat - kiedy w Pana życiu pojawia się alkohol, jakie przynosi Panu gratyfikacje. Poznanie tego schematu jest już pierwszym krokiem, aby pozbyć się problemu. Odczuwanie głodu alkoholowego może stanowić przyczynek do alkoholizmu, dlatego też dobrze będzie jeśli skonsultuje Pan osobiście swoją sytuację z psychologiem - tylko takie osobiste spotkanie może przynieść Panu konkretną odpowiedź na Pana pytanie i podjęcie ewentualnych kroków zaradczych. Powodzenia!

Dzień dobry,
w momencie kiedy pojawia się problem z "odmówieniem" sobie alkoholu, najczęściej pojawia się również problem uzależnienia.
Proszę zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień, im szybciej poszuka Pan pomocy, tym łatwiej będzie Panu poradzić sobie z problemem.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmiananyslenia.pl