Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częste plamienie po tabletkach

Witam. Rok temu urodziłam dziecko. Cały czas karmię piersią. Po trzech miesiącach zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Nie miałam okresu przez 9 miesięcy. Teraz nastąpiły i zaniepokoiły mnie częste miesiączki i brązowe upławy pojawiające sie co tydzień. Miesiączka trwa 2 dni a zaraz po krwawieniu występuje brązowy śluz oraz towarzyszy przy tym silny ból kręgosłupa oraz podbrzusza. Ta rutyna powtarza sie co tydzień i już mnie to bardzo martwi. Proszę o pomoc. Asia
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Krwawienia i plamienia śródcykliczne są typowe dla tabletek antykoncepcyjnych przeznaczonych dla karmiących matek, a pozbawionych estrogenów. Myślę, że dopóki nie przestanie Pani karmić piersią i nie zmieni tabletek na "mocniejsze", to takie krwawienia, plamienia i brązowa wydzielina będzie się utrzymywać.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy