Częste poddenerwowanie, lęk, kłucie w klatce piersiowej, zawroty głowy i problemy ze koncecntracją a schizofrenia

Mój problem trwa od około miesiąca. Często jestem poddenerwowany, nie potrafię się do końca skupić i co jakiś czas boję się, że przestanę oddychać, sporadycznie czuję kłucie w klatce piersiowej, w okolicach serca, miewam zawroty głowy i robi mi się słabo. Co jakiś czas nachodzi mnie także lęk, że mogę zrobić komuś krzywdę, zastanawiam się, na przykład, jakby to było, gdybym kogoś pobił. Boję się także, że przez moje zachowanie mogę stracić bliskich. Mam nadzieję, że to nie schizofrenia.

Objawy raczej nie wskazują na schizofrenię. Proponuje udać się na konsultacje do psychiatry, który dokona diagnozy i zaproponuje leczenie. Charakter objawów wskazuje najprawdopodobniej na zaburzenia konwersyjne.