Częste skoki ciśnienia i niewydolność oddechowa a zabieg ablacji

dzień dobry moja mama jest dializowana w związku z tym ma często skoki ciśnienia (jednak częściej jest ono wysokie) ostatnio miała nieweydolność oddechową. obecnie jest w szpitalu znowu z powodu wysokiego ciśnienia i stwierdzono u niej migotanie przedsionków, w związku z tym mam pytanie czy skuteczny byłby u mojej mamy zabieg ablacji?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Niekoniecznie u mamy wskazany jest taki zabieg. Wymagana jest rozmowa z lekarzem prowadzącym o dalszym postępowaniu.