Częste skoki ciśnienia i sposoby na obniżenie ciśnienia w domu

Często mam skoki ciśnienia. Ostatnio 150 na 100 dostałam metocard jednorazowo na pogotowiu, i czekam na wizyte u kaediologa. Jeśli taka sytuacja się powtorzy co mogę zrobić by obniżyć cisnienie w domu? Czy tabl. Uspokajajace pomoga? Np. Belergot? Validol czy jest jakiś sposób? ( mierze ciśnienie w domu dwa razy dziennie, nie przyjmuje leków oprócz aspargin)

Milena Lubowicz

Bellergot jest przeciwwskazany w nadciśnieniu tętniczym, validol można stosować. Tabletki uspokajające mogą pomóc jeżeli przyczyną skoków ciśnienia jest zdenerwowanie i stresowe sytuacje. Poza tym proszę spróbować metod niefarmakologicznych takich jak aktywność fizyczna, redukcja masy ciała oraz ograniczenie soli w diecie.
Pozdrawiam