Częste skurcze stóp, obolałe nogi i ból w kolanach

Witam serdecznie , mam problemy z moimi nogami. Byłam u lekarzy ale niestety żaden z nich mi nie pomógł moim problemem są : częste skurcze stóp , obolałe i "ciężkie" nogi , ból w kolanach. Myślę że mimo to że jestem wysoka nie jest to normalne.Czy jest jakiś sposób żeby temu zapobiec?
KOBIETA ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Uczucie ciężaru w kończynach dolnych występujące zwykle po dłuższym staniu (zwłaszcza w ciepłe dni), obrzęki nóg w kostkach pojawiające się wieczorem, stopa niemieszcząca się w bucie – to typowe zwiastuny zaburzeń mikrokrążenia. Jeśli objawy te są przejściowe, nie muszą oznaczać choroby. Jeśli jednak mają charakter nawracający, mogą powodować trudności w chodzeniu oraz przyczyniać się do powstawania żylaków. Celem leczenia środkami farmakologicznymi jest uszczelnienie ścian żył oraz kapilar żylnych, zwiększenie ich elastyczności oraz zapobieganie stanom zapalnym i wygaszanie ich, a także zapobieganie nadmiernej krzepliwości krwi. W omawianym schorzeniu stosuje się preparaty zawierające m.in.: diosminę, hesperydynę, escynę, eskulinę, rutynę, rutozydy, wyciągi z pestek winogron, ruszczyka kolczastego, czarnej jagody oraz miłorzębu japońskiego.

0
Patronaty