Częste ulewanie u 3-miesięcznego dziecka

wnuczek ma 3 miesiace.od samego poczatku bardzo duzo ulewa.czasami wrecz wymiotujkew-leci z niego fontanna.martwie sie.corka twierdzi ze jej maz tez tak mmial ja byl maly.ja sie martwie.wnuczek dziennie po kazdym karmieniu ulewa a nawet wymiotuje.sama wychowalam 6 dzieci ale nie mialm podeonej sytuiacjii.nie jest to napewno zwykle ulewanie.nawet po tym jak mu sie odbije zwraca bardzo duza ilosc pokarmu.jest to ulewanie jak i wymiotywanie.co moze byc przyczyna.corka karmi butelka.jak karmila pier

Milena Lubowicz

Ulewanie u niemowląt do 6 miesiąca życia nie jest niczym niepokojącym, natomiast jeżeli zauważa Pani wymiotowanie to wskazana jest konsultacja z pediatrą. Mogę też zaproponować stosowanie mieszanki z oznaczeniem R, które są zagęszczone kleikiem, ulewanie powinno być mniejsze. Poza tym proszę pamiętać o kontrolowaniu przyrostu masy ciała dziecka, jest to ważny wskaźnik w tym przypadku.
Pozdrawiam