Częste wahania nastrojów

Witam,jestem monika,mam 31 lat.Zawsze byłam osobą o zmiennych nastrojach,dość nerwową,bardzo wrażliwą,ale zawsze lubianą ,często uśmiechnietą .Moje życie już od wielu lat( ok5,straciłam rachubę.....) dzieli się na okresy :ten w miarę dobry i ten okropny nie do wytrzymania( myśli samobójcze,drażliwość,brak uśmiechu,kołatanie serca itd) coraz częściej zastanawiam się czy to nie czasem depresja ale jak mam dobre dni to świat nalezy do mnie,mogłabym wtedy zrobić wszystko ,natomiast w te ''czarne dni'' chcę być sama,płaczę,niepotrzebnie denerwuję siebie i bliskich,którzy zresztą już mają dosyć moich nastrojów.Może to tylko zaburzenia chormonalne a nie objawy depresji( mam nadzieję).Pewnie powinnam iść do lekarza,sama już nie wiem,proszę o poradę.Z góry dzięki,pozdrawiam

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam serdecznie,

Objawy, które Pani odczuwa wymagają konsultacji z lekarzem psychiatrą. Ich przyczyn może być kilka i tylko poprzez rozmowę z Panią lekarz będzie mógł zdiagnozować problem. Może to rzeczywiście być depresja, zaburzenie afektywne dwubiegunowe, ale niekoniecznie, dlatego jeszcze raz namawiam Panią na konsultację psychiatryczną. Proszę się jednak nie martwić na zapas i być dobrej myśli. Sama koncentracja na tym, że jest Pani chora może pogłębiać objawy, a stres nie jest dobrym doradcą.

Pozdrawiam serdecznie!