Częste wypróżnianie i krew w kale

mój problem polega na tym że zazwyczaj wypróżniam się raz dziennie,ale ostatnio zdarza się to częściej 2 razy na dzień i do tego na papierze pojawiła się krew. Dodatkowo przed wypróżnieniem boli mnie brzuch. Co to może być?

Milena Lubowicz

Musi Pani udać się do lekarza rodzinnego gdyż konieczne jest badanie w tym badanie per rectum oraz ewentualnie wykonanie badań dodatkowych. Mogą to być żylaki odbytu, uchyłkowatość jelita grubego czy choroba zapalna jelit albo wiele innych.
Pozdrawiam