Częste wzdryganie podczas przestraszenia

Skąd się bierze silne wzdryganie.Mam tu na myśli przestraszenie się.Przestraszyć może mnie wszystko nawet szelest wtedy wzdrygam się dlaczego?Przecież to nie huk.Inna rzecz.Jak się czegoś przestraszę to nie tylko się wzdrygam ale samowolnie cofam sie,czasem trudno złapać oddech.Robiłam badania i jest ok.Dlaczego gdy się nawet lekko przestraszę wzdrygam się albo dlaczego samowolnie cofam się .Skąd to się bierze?Oczekuję konkretnej fachowej odpowiedzi.

Witam. Trudno tu udzielic konkretnie odpowiedzi. Moge przypuszczać że jeśli wyniki badań nic nie wykazały to moga to być objawy nerwicowe. Jednak zeby dowiedzieć się dlaczego sie pojawiły potrzebna jest terapia która z jednej strony spowoduje ustapienie objawów a z drugiej pozwoli odpowiedziec na pytanie o przyczyny. Pozdrawiam i zachecam do wizyty u psychoterapeuty lub psychiatry w celu diagnozy i ewentualnego leczenia farmakologicznego.

Witam, pierwszą reakcją na zagrożenie jest obronna reakcja orientacyjna. Jeżeli usłyszymy nieoczekiwany dźwięk, odgłos, organizm reaguje właśnie w ten sposób. Czasami, gdy mamy do czynienia z przewlekłym stresem, podniesionym poziomem lęku, żyjemy jakby w ciągłym poczuciu zagrożenia. Organizm wtedy reaguje ciągłą, nadmierną czujnością. Wtedy każdy bodziec może być traktowany jako przesadnie zagrażający. Mam nadzieję że jest to konkretna odpowiedź. Proszę skonsultować się z lekarzem i psychologiem. W zaburzeniach lękowych najlepsze efekty przynosi terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam