Częste zapalenie pęcherza a współżycie

Witam! Często mam zapalenie pęcherza. Leczenie furaginem do tej pory załatwiało sprawę. Dwa dni temu zrobiłam badanie ogólne moczu, które wykazało ponad 16 tys. bakterii ( dopuszczalna norma 130). Jestem przerażona. Mam 53 lata i takie infekcje przydażają mi się przeważnie po stosunku płciowym. Możliwe, że mąż zaraża mnie jakąś bakterią?Dziękuję z góry za odpowiedź. Natalia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to jak najbardziej możliwe. W tym momencie należałoby przeprowadzić leczenie zarówno Pani jak i męża.