Częste ziewanie, ucisk w klatce piersiowej i suchy nos u 29-latki

Dzien dobry! Prosze o odpowiedz co moze byc przyczyna mojego stanu zdrowia. 4 misiace temu trafilam do szpitala. Okazalo sie ze mam ostre zapalenie oskrzeli i anemie. Podejrzewano astme, jednak badania to wykluczyly. Dalej mam problem z czestym ziewaniem, rowniez po wysilku fizycznym, ucisk w klatce piersiowej, splywajaca wydzielina z tylniej sciany gardla i suchy nos. Najczesciej wystepuja w nocy. Zauwazylam ze moj stan pogarsza sie gdy jest zimno, jak i po wysilku fizycznym.

Może byc to zespól zatokowo-oskrzelowy wynikający z refluksu przełykowo-żołądkowego.Na początek warto zmienic dietę - wyeliminować słodycze, produkty mączne, ostre przyprawy. Można przyjmować bez recepty Bioprazol 10 1 rano na czczo i sól morską do nosa. jeśli to nie pomoże, trzeba poszukać pomocy laryngologa i gastroenterologa.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się ponownie do lekarza oraz wykonać aktualizację badań krwi.