Częste zmiany nastrojów a leczenie psychiatryczne

Mam pytanie z dziedziny psychologii lub psychiatrii : czy częsta zmiana nastrojów od smutku po euforie , płaczliwość , stany lękowe leczy kwalifikuje się do leczenia ? choruję na niedoczynność tarczycy autoimmunologiczna i zauważyłem że coś dzieje się ze mną nie tak. Czy to może być wina tej tarczycy czy też rozwija się we mnie jakas choroba psychiczna. Mam 35 lat i boję się jakoś lekarzy psychiatrów (czyt.przełamać bariere wstydu)

Dzień dobry,

Pomimo Pana wstydu, namawiam na osobistą wizytę u lekarza psychiatry, który TYLKO w kontakcie osobistym jest w stanie ocenić czy Pana stan jest wynikiem zaburzeń hormonalnych czy też np.:zaburzeń afektywnych.