Częste zmiany nastroju u 27-latki

Dzień dobry. Mam 27lat. Od jakiegoś czasu... Dłuższego czasu mam wrazenie, że coś jest ze mną nie tak. Mam częste zmiany nastroju. Prawde mówiąc żadko mam dni w których mam świetny humor. Częściej mam dołki albo drobnostka wyprowadza mnie z równowagi i potrafie krzyczeć na męża i dzieci o byle co.. I przez cały dzień. Niestety często nie przebieram wtedy w słowach i na drugi dzień jest mi wstyd za swoje zachowanie. Chciałabym to zmienić ale mi nie wychodzi. Prosze o porade

Dzień dobry,

Proszę udać się do psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zdiagnozować Pani objawy i zaproponować odpowiednie postępowanie /farmakoterapia i/lub psychoterapia/.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.

Szanowana Pani,
proszę koniecznie udać się do lekarza, wykonać badania szczególnie dot. hormonów. Być może zaburzenia hormonalne, np tarczycowe leżą u podstaw objawów które Pani opisuje. Niezależnie od tego warto udać się do specjalisty psychologa i porozmawiać jak bardziej konstruktywnie sie komunikować i okazywać emocje.

Dzień dobry. Trudno o jednoznaczną diagnozę na podstawie pani opisu. Przyczyną pani wybuchów może być długotrwały stres, niezadowolenie z obecnej sytuacji, złość na bliskich lub zbyt wygórowane oczekiwania wobec siebie. Doraźnie mogą pomóc ćwiczenia relaksacyjne - praca z oddechem, treningi rozluźniające, jeżeli jednak problem będzie się nasilał i zaburzał pani codzienne funkcjonowanie proszę się umówić na wizytę u psychologa. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Pani wahania nastroju odbijają się niekorzystnie na dzieciach i relacji z mężem. Poza tym również Pani cierpi z tego powodu. Nie warto czekać z udaniem się po pomoc.
Tutaj znajdzie Pani informacje, jak wybrać właściwego psychoterapeutę:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/

Warto też zadbać o samą siebie: zdrowo i regularnie się odżywiać, zapisac się na fitness, spotykać się ze znajomymi i poświęcać czas na swoje pasje. Niekiedy opisane przez Panią objawy pojawiają się w następstwie zaniedbywania siebie i swoich potrzeb.

Pozdrawiam
Marta Dziekanowska