Częste zmiany nastroju u osoby chorującej na ziarnicę

Witam. Choruje na ziarnice ta choroba zniszczyła bardzo moją psychikę nie mogę sobie poradzić z emocjami raz jest fajnie śmieje się cieszę i mówie sobie że pokonam tą chorobę a raz jest żle płacze bo się boje że będą złe wyniki żę będzie nawrót itd. boje się wszystkiego co jest związane z tą chorobą i leczeniem nie mogę liczyć na wsparcie ze stronu męża lecz inne osoby mnie wspierają może powinnam chodzić na jakieś terapie strach mnie ogarnia przed tym wszystkim obecnie czekam na badanie PET

Witam Panią!
Lęk związany z chorobą i leczeniem oraz strach przed negatywnymi wynikami badań są częstymi objawami wśród pacjentów. Polecam zastanowić się nad wizytą u psychologa i podjęciem psychoterapii, która pomoże w zniwelowaniu częstych zmian nastroju, jakie pojawiają się na tle nerwowym. Taką pomoc może Pani znaleźć w Centrum Zdrowia Psychicznego, poradniach psychologicznych lub gabinetach prywatnych.

Pozdrawiam serdecznie!