Częstoskurcz napadowy w 19 tygodniu ciąży

Czestoskurcz napadowy w 19 tyg ciąży czy to coś złego ? Czy może stać się coś mojemu dziecku. Byłam dziś u lekarza dostałam lek medocard 50 pół tab. Przeszło ale czy to może wrócić. Jaki powinien być właściwy puls ?

Małgorzata Panek

Zaburzenia rytmu serca u ciężarnej mogą spowodować niedotlenienie płodu.
Niewielkiego stopnia przyspieszenie spoczynkowej akcji serca u ciężarnej jest fizjologiczne (z 70 do 80-90/min).
W przypadku nasilonej tachykardii konieczne jest włączenie takich leków jak np. Metocard.
Prawidłowa czynność serca u dorosłego mieści się w przedziale 60-100/min.
Podczas wysiłku te wartości są znacznie wyższe, ale nie powinny przekraczać 220-wiek pacjenta.
Pozdrawiam.