Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częstotliwość ataków padaczki alkoholowej

Witam ! Mąż jest alkoholikiem, mial juz trzy ataki padaczki alkoholowej w ciągu ponad roku. Pytanie moje brzmi,czy atak moze wystąpic dzień po dniu? Wczoraj byl taki atak,a ja boje sie czy tomoze nastąpic znowu w najbliższych dniach czy godzinach? Czy jeśli nie spożyje alkoholu to ,to go uchroni przed atakiem?
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce
22 poziom zaufania

Witam. Sugeruję wizytę u lekarza psychiatry, który może przepisać odpowiednie leki. Padaczka alkoholowa pojawia się w silnie zaawansowanym uzależnieniu i ataki następują po odstawieniu alkoholu, nawet po kilku dniach od zaprzestania picia. Wizyta u lekarz jest konieczna, a następnie podjecie leczenia odwykowego. Jeśli pacjent podejmie trwałą abstynencję, ataki padaczki alkoholowej nie powtarzają się. Pozdrawiam Jadweiga Broniś- psychoterapeuta uzależnień

0

Ataki padaczki alkoholowej nie wystąpią jeżeli nie będzie pity alkohol.. Zasadniczo przyjmuje się, że padaczka alkoholowa może wystąpić w ciągu 3 dni od zaprzestania picia.

0

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.
Tak jak w każdej innej padaczce ryzyko napadu padaczkowego występuje do końca życia, nawet u osoby już niepijącej.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy